Dobra passa nadal trwa

Mimo niezbyt dobrej postawy w meczu z Żyrzyniakiem Żyrzyn wygraliśmy spotkanie 2 : 1, utrzymując się na pozycji lidera w ligowej tabeli. Kolejny raz dobry występ zanotował Igor Czopek, zdobywca obu bramek dla naszej drużyny.

Po 4. kolejkach nasza drużyna pozostaje nadal niepokonana. Jednak w spotkaniu z zamykającym tabelę z zerowym dorobkiem punktowym Żyrzyniakiem nasza gra nie wyglądała najlepiej a wygrana wcale nie przyszła nam łatwo. Zamykający ligową tabelę Żyrzyn wcale nie jest słabym zespołem, jak pokazuje to tabela.

Mecz zaczął się od asekuracyjnej gry obu drużyn, zarówno jedna jak i druga drużyna miała swoje okazje. Jednak nie potrafiliśmy zamienić dobrej akcji na bramkę, chcieliśmy wejść z piłką do bramki. Mimo wielu sytuacji podbramkowych nie oddawaliśmy zbyt wielu strzałów na bramkę i nie było widać tej przewagi, którą pokazuje tabela. Wynik bezbramkowy utrzymywał się do 26',  gdy po kontrze gości sędzia podyktował rzut wolny dla Żyrzyna. Do piłki podszedł wtedy Łukasz Kozak, który potężnym strzałem z około 30 metrów pokonał "Gołąbka" i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Niedługo po tym kolejną dobrą sytuację mieli znów goście, kiedy to sam na sam z bramkarzem wyszedł Konrad Cieśla, jednak Kamil Gołębiowski nie dopuścił do straty kolejnej bramki.

Następnie do głosu doszła w końcu nasza drużyna. W sytuacji sam na sam z golkiperem gości opanowaniem i doświadczeniem popisał się Igor Czopek, który w 37' doprowadził do remisu. Chwilę później, w 43' po dobrej centrze Maciej Pietraka, sprytnym zagraniem piłkę dograł Mariusz Panasiewicz, a Igor kolejny raz zamienił podanie na bramkę dającą nam prowadzenie. Do końca pierwszej połowy nic szczególnego już się nie wydarzyło. Wynik po pierwszej połowie wynosił 2 : 1 dla naszej drużyny, jednak nasza gra nie wyglądała najlepiej.

W drugiej połowie zarówno nasza drużyna, jak i Żyrzyniak mieliśmy swoje okazję. Mimo to wynik spotkania do końca meczu nie uległ zmianie. Dzięki temu utrzymaliśmy pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Jak powiedział trener - Andrzej Nowaczek, musimy się cieszyć, że mimo słabszej postawy potrafiliśmy wygrać.

KS Drzewce - Żyrzyniak Żyrzyn  2 : 1

Bramki : Czopek 37', 43' - Ł. Kozak 26'

KS Drzewce : Gołębiowski - Pyśniak, Plewiński, K. Pietrak, Sykut - M. Panasiewicz, Knap (75' Chęć), Karolik, Kozak (80' Jaruga), M. Pietrak (46' Zielonka) - Czopek

Żyrzyniak Żyrzyn : Siedlec - Jóźwicki (46' Kamola), Ł. Kozak, Szaruga, Wiak,Jaśkowski, Jastrzębski, Wanicki, Jędrusiak, Cieśla (55' Goluch), Kuriata.