Piękny mecz, złe zakończenie

KS Drzewce odpadł z Pucharu Polski po dramatycznym meczu z GLKS Głusk, do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, a w nich zimną krew zachowali goście.

Od samego początku inicjatywę przejęła drużyna przyjezdna, KS nie potrafił utrzymać piłki na połowie przeciwnika co skutkowało rwanymi, niegroźnymi akcjami. Goście z Głuska grali z rozmachem, dokumentując to dwiema bramkami w pierwszej połowie. Druga odsłona rozpoczęła się od dwóch zmian, kontuzjowanego Tomasza Panasiewicza zastąpił Piotr Knap natomiast Kamila Gołębiewskiego Dawid Guzek. Od początku Drzewce rzuciły się do odrabiania strat co zaowocowało golem już w 47 minucie kiedy Grzegorz Suszek dośrodkowywał, a Daniel Zielonka odnalazł się w polu karnym i strzałem z woleja zdobył bramkę kontaktową. Niestety chwilę później goście znowu wyszli na dwubramkową przewagę po niezdecydowaniu gospodarzy w polu karnym. Stracona bramka podziałała na 11-nastkę z Drzewc i dzięki Wojciechowi Plewińskiemu i Mariuszowi Panasiewiczowi na tablicy widniał wynik 3:3. Po 90 minutach potrzebna była dogrywka, którą idealnie rozpoczęła drużyna przyjezdna, wyprowadzana przez nich kontra zakończyła się czerwoną kartką dla Jacka Dębca i rzutem wolnym zamienionym na bramkę. KS nie poddawał się i za sprawą Rafała Karolika doprowadził do remisu w 118 minucie. Były zawodnik Puławiaka Puławy doskonale przymierzył z rzutu wolnego z około 25 metrów w samo okienko bramki. Wynik 4:4 nie premiował żadnej z drużyn, potrzebny był konkurs jedenastek. Ten dobrze rozpoczął się dla KS-u kiedy Dawid Guzek świetnie obronił strzał zawodnika z Głuska, jednak po niecelnych uderzeniach Wojciecha Plewińskiego i Mariusz Panasiewicza z awansu cieszyli się goście.

Podsumowując, kibice obejrzeli na pewno świetne widowisko z wieloma bramkami i zwrotami akcji. Cieszy ambicja przy odrabianiu strat i dobra gra w dziesiątkę. Po stronie minusów należy zapisać pierwszą połowę. Rozczarowuje fakt, że na meczu nie stawiło się aż jedenastu zawodników! Był to ostatni sprawdzian przed startem ligi, którą KS Drzewce rozpocznie od domowego meczu z Bobrami Karczmiska.

Skład KS Drzewce: K. Gołębiewski (D. Guzek), M. Panasiewicz, D. Zielonka, J. Dębiec, S. Sykut, M. Chęć, G. Suszek, R. Karolik, P. Bocian. W. Plewiński, T. Panasiewicz (P. Knap)

Wynik: 4:4 (karne 3:4) D. Zielonka, W. Plewiński, M. Panasiewicz, R. Karolik - Drwal, Próchno, Cioć, Cioć